FREGATA          -            KOLOROWI  1 :3  ( 0:2 )

Zbigniew Sibora 29

Dawid Pomieciński 85

Kartki  : Walczak ( Zk ), Burdziński ( żk )  POL oraz  Pomieciński ( żk ). Raczyński ( żk ) ,Piotr Czerwiński  ( żk ) KOL

Skład : Szafarczyk ,Raczyński ,Majtczak ,Skowroński , Krotoszyński ( Stępień 75 ),Piotr Czerwiński ,Sibora ,Grabowski ,Michalczyk  (Derenda 82 ) ,Radomski  ( Kasprzak  78 ),Kuciński ( Pomieciński 60 ).

Pierwsza połowa można śmiało powiedzieć należała do naszej drużyny.To ona była częściej przy piłce.Już w 9 min po strzale Piotra Czerwińskiego nasz zespół objął  prowadzenie . W 29 minucie szkolny błąd popelnia bramkarz gospodarzy i Sibora zdobywa bramkę na 2 : 0. Tuż przed przerwą bramkę kontaktową mógł zdobyć Brudzyński , lecz zmarnował sytuację sam na sam z naszym bramkarzem.

Druga połowa to atak gospodarzy ,którzy chcieli zdobyć jak najszybciej bramkę.Ta sztuka udaję się Fregacie dopiero w 75 min. Przed polem karnym faulowany jest jeden z zawodników gospodarzy. Rut wolny wykonują miejscowi , piłka uderza w słupek ,dochodzi do niej Leśniewski i jest  2:1. W 60 min. na bosko wchodzi Pomieciński i w 85 min, ustala wynik meczu na 3:1

Decydujący moment : to ten jak Pomieciński zdobył bramkę na 3:1. Dopiero w tedy wiedzieliśmy że trzy pkt pojadą do Kruszy i Polanowice już tego meczu nie wygrają.

Najładniejsza akcja : akcji w tym meczu było sporo, ale na uznanie zasługuje bramka zdobyta przez Piotra Czerwińskiego w 9 min. meczu. Michalczyk wyłożył tak piłką Czerwińskiemu że ten bez namysłu oddał strzał z 25 m nie do obrony.

Bohater meczu : Wszyscy co byli na meczu widzieli co w bramce robił Szafarczyk.Bronił takie piłki że wszyscy zawodnicy i kibice byli pod wrażeniem.Mogę śmiało napisać że ...... to był dzień Szafara

Wynik meczu : Stało się . Nasz zespól wygrał z Fregatą po raz pierwszy od 21 lat i to na ich terenie. Nikt nie sądził że nasza drużyna, odniesie zwycięstwo w Polanowicach i zaaplikuje gospodarzą aż trzy bramki. Nasza drużyna na mecz jechała bardzo zmotywowana tym że , musi zdobywać pkt.na wyjazdach. Po raz pierwszy od dłuższego czasu było widać po każdym zawodniku chęć grania.Nikt nie odpuszczał ,walka była na całym boisku i co ważne wszyscy dali z siebie wszystko.To był kolejny mecz w którym nasza obrona nie popełniła poważnego błędu. Martwi fakt że w końcówce meczu, Piotr Czerwiński został sfaulowany przez Burdzińskiego .celowo, Przy wyskoku do główki ,został kopnięty w kolana i przy upadku , doznał kontuzji zerwania więzorostu  barkowo-obojczykowego  , co wyklucza jego występ na cztery tygodnie.

Zachowanie kibiców : To że kibice w Polanowicach są bardzo agresywni na meczu ,przekonała się już nie jedna drużyna .W kierunku naszych piłkarzy leciały różne obelgi. A po meczu ! . Całe szczęście że nasi zawodnicy zaszli szybciej z boiska ,gdyż z pewnością doszło by do pobicia. Już sędziowie mieli kłopot z opuszczeniem boiska,gdyż paru kibiców, jak i zawodników , nie mogło się pogodzić z porażką ,sami chcieli wymierzyć sprawiedliwość sędziemu . Jednak na meczu było kilku poważnych ludzi i wszystkiemu zapobiegli. Kibice jak i zawodnicy Fregaty . Z porażką trzeba umieć się pogodzić, bo przez takie głupie incydenty ,wasza drużyna może dużo stracić. Zastanówcie się co robicie.